Novinky
31.03.2026
OBJEVTE LIMITOVANOU EDICÍ 1205SUB750
U příležitosti oslav 90 let řemeslného zpracování představujeme limitovanou edici 1205SUB750. Tato limitovaná edice přívěsu je určena pro ty, kteří si...
číst celé
23.02.2026
SONDA II – maximální využití, minimální námaha při nakládání.
SONDA II – sklopné přívěsy nové generace
Do nabídky zařazujeme novinku v podobě sklopných přívěsů řady SONDA II od výrobce NIEWIADÓW. Tyto modely jso...
číst celé
12.08.2024
Prodejna Mělník na nové adrese!
NOVÁ ADRESA PRODEJNY MĚLNÍK! Nově je tato prodejna přesunuta na novou adresu !
Prodej přívěsných vozíků, skladem více než 200ks přívěsů k okamžitému ...
číst celé
- Úvod
- NÁHRADNÍ DÍLY
- Spojovací zařízení
- Stabilizátory
- Stabilizátor KNOTT KS30, vrt. 12/12mm
Stabilizátor KNOTT KS30, vrt. 12/12mm
- Kompletní specifikace
- Hodnocení 0
- Komentáře 0
Stabilizátor KNOTT KS30, vrt. 12/12mmNení skladem9 098,00 Kč/ ks7 519,01 Kč bez DPH
Kompletní specifikace
Stabilizátor KNOTT KS30 pro přívěsy o maximální technicky přípustné hmotnosti do 3000 kg.
- Umožňuje bezpečnější jízdu ve vyšší rychlosti, omezuje kmitání a vibrace přívěsu za jízdy.
- Stabilizace nežádoucích výkyvů přívěsu je zajištěna stažením kulového čepu třecími segmenty.
- Stabilizační spojky se používají výhradně na sucho (bez použití maziv). POZOR!!! Při použití stabilizační spojky na namazaném kulovém čepu dojde ke znehodnocení třecích segmentů a k výraznému snížení stabilizačního efektu.
- Stabilizační kloub KNOTT KS30 je vybaven indikátorem správného připojení a indikátorem míry opotřebení kulové spojky a třecích segmentů.
- Po nasazení spojovacího kloubu na kouli a stlačení ovládací páky dojde k přitlačení třecích segmentů ke kulovému čepu silou až 320 Nm2, což efektivně omezuje kmitání přívěsu už od počátku jízdy.
- Lze montovat na tažné trubky nájezdových brzd o průměru 50 mm.
- Ke stabilizátoru je možné zakoupit originální zámek KNOTT pro stabilizátory KS25, KS30 a KS35. V kombinaci s bezpečnostní vložkou KNOTT je pak možné stabilizátor bezpečně uzamknout po odpojení od kulového tažného čepu.
- Třecí segmenty jsou výměnné a míru jejich opotřebení lze sledovat z vnějšku bez nutnosti demontáže.
- Upozornění: Použití stabilizačních spojek není vhodné na koulích uchycených jedním svislým šroubením do konzoly závěsu. V okamžiku, kdy třecí segmenty pevně sevřou kouli a během jízdy dochází k mírnému protáčení do stran, mohlo by dojít k uvolnění svislého šroubení z konzoly.
| maximální hmotnost přívěsu: | 3000 kg |
|---|---|
| maximální povolené svislé zatížení: | 200 kg |
| hodnota D/Dc: | 27 kN |
| pro kouli o průměru: | 50 mm |
| otvory pro uchycení horizontálně: | ano |
| otvory pro uchycení vertikálně: | ne |
| otvory pro uchycení do kříže: | ano |
| otvory pro šrouby: | M12 |
| utahovací moment: | 115 Nm |
| homologace: | ano |
| zámek součástí dodávky: | ne |
| montáž na trubku průměru: | 50 mm |
| pro přívěsy: | brzděné |
Zboží zařazeno v kategoriích






